Get Adobe Flash player

Historia pokazów na Wielkim Ekranie kinowym

2015.02.08 - Ekwador – w cieniu wulkanów i na plażach Galapagos - Mariusz Jachimczuk - www.FotoPodroze.pl

To najmniejsze państwo leżące w paśmie Andów nazywane jest Ameryką Południową w pigułce. Nic dziwnego! Zwiedzając obszar mniejszy niż Polska zobaczymy ośnieżone szczyty, puszczę amazońską i niesamowite wyspy Galápagos. Ekwador to także różnorodność etniczna, kolonialne miasta i fascynujące zwyczaje. Stolica Ekwadoru – Quito – została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na wspaniałe kolonialne zabytki. Poznamy je podczas uroczystości Bożego Narodzenia. Spotkamy też „wdowy po starym roku”, a w sylwestra o północy zobaczymy, co stanie się ze „starym rokiem”.
Nasza wspólna podróż to przede wszystkim zachwycająca przyroda – będziemy wędrować po Andach, zajrzymy do najwyższego czynnego wulkanu na świecie, Cotopaxi, oraz do urokliwej Laguny Quilatoa. Odwiedzimy też Amazonię – fascynującą przyrodniczo i nadal zamieszkaną przez rdzennych Indian.
Na koniec odwiedzimy słynny archipelag Wysp Galápagos – jeden z najważniejszych parków narodowych świata. Zobaczymy gatunki zwierząt, które zainspirowały Karola Darwina do sformułowania teorii ewolucji. Wyspy Żółwie (inna nazwa Galápagos) to nie tylko mieszkające tam endemiczne gatunki. To także przepiękne wulkaniczne krajobrazy i zaskakujące życie podwodne. Zapraszam na pokaz! A w internecie na www.FotoPodroze.pl

 

javlist.net