Get Adobe Flash player

Historia pokazów na Wielkim Ekranie kinowym

2012.04.01 - GRUZJAwisko - zjawiskowy zawrót głowy - Magdalena Jackowska, Marzena Wodnicka

W naszej podróży chcieliśmy odkryć urodę Gruzji dla siebie. Posmakować kachetyjskiego wina, powędrować pod Kazbek, zadumać się w ciszy osamotnionych klasztorów Dawid Garedża i Wardzii, nacieszyć się górską przestrzenią Swanetii, poczuć wielki świat nadmorskiego Batumi i stołecznego Tbilisi.
Nasze spotkanie z Gruzją to konfrontacja mitu z rzeczywistością. A także konfrontacja z literackimi głosami piewców urody Sakartwelo z jednej, a obrazoburczymi krytykami, z drugiej strony. Jak wypadła ta konfrontacja? Gruzja zawróciła nam w głowie. Uderzyła mieszanką upału, oddechem przestrzeni, zapachem traw, ciężarem historii, klaustrofobiczną ciasnotą skalnych jaskiń, alkoholowymi procentami. Zawróciła też nasze myślenie, każąc na każdym kroku podważać schematy myślenia i konfrontować się z kwestiami mniej lub bardziej fundamentalnymi.
Od mieszanki świeżego powietrza, widoków, smaków i zdziwień wciąż kręci się głowie… I wciąż nie potrafimy odpowiedzieć sobie na pytanie: jaka właściwie jest ta Gruzja.

 

javlist.net