Get Adobe Flash player

Historia pokazów na Wielkim Ekranie kinowym

2019.12.01 - Kalifornia, Arizona, Newada - 3 stany, 3 podróże

Anka Liwyj-Chabior i Tomek Chabior

 

Ten pokaz to efekt naszych trzech podróży po południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Każda była inna i każda była dla nas fascynująca. Wszystkie te podróże miały swój motyw muzyczno – filmowy.
Pierwsza z nich – zaplanowana po największych atrakcjach i najdłuższa (pod względem odległości)  – od Los Angeles i Hollywood, poprzez kalifornijskie wybrzeże wokół Santa Monica, Grand Canyon, bezdroża pustyni Mojave, Kanion Antylopy i jeden z najpiękniejszych fragmentów rzeki Kolorado – Horseshoe Bend, aż do stolicy kiczu Las Vegas. Chociaż inspiracją do wyjazdu była muzyka -  głównym celem tej podróży był bowiem koncert Temple of the Dog.
Druga podróż – zupełnie niespodziewana, bo wygrana w konkursie radiowym ale nawiązywała do poprzedniej motywem muzycznym – obejmowała pobyt w Beverly Hills, w hotelu gdzie co roku rozdawane są nagrody Golden Globes, udział w festiwalu rockowym CalJam, a przy okazji zwiedziliśmy LA tym razem szukając klubów muzycznych, gdzie zaczynały swoją karierę między innymi The Doors, AC/DC, Led Zeppelin czy Linkin Park. Zobaczyliśmy też Dolinę Śmierci, Park Narodowy Sekwoi  i poleniuchowaliśmy w dawnym kurorcie wielkich gwiazd Palm Springs.
Trzecia podróż była z kolei dokładnie zaplanowana i przemyślana. Przed wyjazdem przygotowaliśmy dwie różne trasy i to pogoda zdecydowała za nas, że zwiedziliśmy Long Beach, kwitnącą pustynię w Parku Narodowym Joshua Tree, Sedonę i okoliczne parki Red Rocks i Slide Rocks (będące scenerią wielu westernów), fragmenty słynnej drogi 66 i miejscowość Seligman, która zainspirowała twórców filmu „Auta”. Wróciliśmy też ponownie do Kanionu Antylopy.
Zapraszamy do oglądania i słuchania.

 

javlist.net