Get Adobe Flash player

Historia pokazów na Wielkim Ekranie kinowym

2019.03.17 - Mozaika latynoamerykańska. Boliwia, Peru, Ekwador

Bartek Rubik

 

Religia w Ameryce Łacińskiej to sfera życia, która przybysza z Europy już przy pierwszym kontakcie fascynuje i zaskakuje synkretyzmem – chrześcijaństwo przywiezione przez kolonizatorów przeplata się tu z wierzeniami rdzennej ludności oraz animistycznymi rytuałami z Czarnej Afryki. Podczas pokazu Bartek Rubik zaprezentuję wybrane święta, rytuały i wierzenia, których był świadkiem podczas swoich podróży.
W Boliwii weźmiemy udział w festiwalu Tinku, podczas którego w osobliwy sposób składa się ofiarę dla Pachamamy (Matki Ziemii). W La Paz odwiedzimy targ czarowników, a w Potosi zagłębimy się w czeluści kopalni srebra. W Peru wyruszymy na trekking w odludnych górach Cordillera Huayhuash, odbędziemy także pielgrzymkę Senor de Qolloriti podczas której mieszkańcy oddają cześć apus - duchom gór zamieszkującym wysokie lodowce. W Ekwadorze weźmiemy udział w szalonej fieście Mama Negra. Na koniec, w brazylijskim Salvador de Bahia przyjrzymy się mistycznym ceremoniom candomble. 

Bartek Rubik – z zamiłowania fotograf dokumentujący zwyczaje i tradycje mieszkańców w różnych zakątkach świata. Tematem jego fotoreportaży są przede wszystkim ceremonie, rytuały oraz festiwale religijne i kulturowe. Najchętniej wraca do Peru, Boliwii, Indii oraz Etiopii.


 

javlist.net