Get Adobe Flash player

Historia pokazów na Wielkim Ekranie kinowym

2018.12.09 Afryka mniej znana – plemiona Angoli, rzeka Kongo, goryle nizinne

 

Żaneta i Jacek Govenlock

 

Była to podróż po jednych z najrzadziej odwiedzanych krajach Afryki: Angoli, Kongo, Kamerunie i Republice Środkowoafrykańskiej. Przejechaliśmy kilka tysięcy kilometrów czerwonymi, gliniastymi drogami i bezdrożami. Byliśmy w głębi czarnej, najczarniejszej Afryki. Zanurzyliśmy się w niej głęboko. Nie była niebezpieczna, a tylko dzika w swojej naturalności, w nieprzerwanym związku człowieka z naturą. Szczególnie to nas zafascynowało na południu Angoli, gdzie obserwowaliśmy wspaniałą różnorodność strojów i zwyczajów mieszkających tam plemion. Podziwialiśmy piękne kobiety ubrane tylko w krótkie spódniczki i bardzo wyszukane w formie i kolorach ozdoby.
Kamerun i Republika Środkowoafrykańska to z kolei miejsca pokryte wielką, równikową dżunglą, w której szukaliśmy stad słoni leśnych i obserwowaliśmy rodziny goryli nizinnych. Rdzennymi mieszkańcami są tu Pigmeje, którzy chyba jako ostatni utrzymują się ze zbieractwa i polowań w dżungli za pomocą sieci.
Pokażemy, że świat wygląda zupełnie inaczej w wielkich miastach w Luandzie czy  Brazzaville, gdzie wciąż widać pozostałości dawnej działalności kolonizatorów.

 

javlist.net