Get Adobe Flash player

Historia pokazów na Wielkim Ekranie kinowym

2016.11.27 - Etiopia - góry Semien, kotlina Danakilska - Robert Gondek

Etiopia - szesnasty afrykański kraj odwiedzony przez Roberta. To jeden z najbardziej interesujących krajów Afryki. Bogata kultura, zabytki, historia, ludzie. Robert tradycyjnie postawił na góry, krajobrazy i przyrodę. Nie zawiódł się. W trakcie siedmiodniowego trekkingu w górach Semien wędrował wśród stad dżelad, orłów i koziorożców na najwyższy etiopski szczyt - Ras Dashen mierzący 4543 m n.p.m. Krajobrazy były kolorowe, niezwykłe, zachwycające. Na koniec dnia powodowały, że zastanawiał się, czy może być jeszcze piękniej. I następnego dnia okazywało się, że może. Urwiska, przepaście, skały i szczyty. To wszystko stworzyło jedno z najpiękniejszych miejsc w Afryce. 

Kolejnym celem była kotlina Danakilska - jedno z najgorętszych i najniżej położonych miejsc na Ziemi. Bulgoczące jezioro rozgrzanej do czerwoności lawy w kraterze wulkanu Erta Ale. Słone jeziora i abstrakcyjnie kolorowe formacje skalne wulkanu Dallol. Ciężko uwierzyć, że to wszystko można zobaczyć w Afryce. W trakcie pokazu nie zabraknie również tradycyjnej etiopskiej indżery, ceremonii parzenia kawy i wielu spotkań z mieszkańcami Etiopii.

Robert Gondek - podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Swahili. Prowadzi projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Strony internetowe autora pokazu: www.szczytyafryki.plwww.facebook.pl/SzczytyAfryki 

javlist.net