Get Adobe Flash player

Historia pokazów na Wielkim Ekranie kinowym

2016.04.03 - Namibia, Botswana - góry, przyroda, przestrzeń - Robert Gondek

Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Odwiedził 16 afrykańskich krajów. Wyprawa do Namibii i Botswany była szóstą z rzędu podróżą w ramach projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki".Głównym celem było wejście na najwyższe góry obu państw. Udało się. Zdobył Königstein w Namibii (około 2 606 m n.p.m.) i Otse Hill w Botswanie (1 491 m n.p.m.) dokładając kolejne dwa miejsca na mapie zrealizowanych wejść na afrykańskie szczyty. Jednak to nie tylko góry spowodowały, że w Namibii był po raz drugi.

Pierwszy raz Namibię odwiedził w 2009 roku. Trafił tam z RPA, wkrótce po przebiegnięciu 56 - kilometrowego Two Oceans Utramaraton w Kapsztadzie. Niezamieszkałe tereny, setki kilometrów szutrów, ciągnących się z dala od miast, wiosek, ludzi, zasięgu telefonów. Ocean, pustynia, wąwozy, góry, rozgwieżdżone niebo, falujące na wietrze trawy i krajobrazy, których nie zapomina się do końca życia.
Namibia to cisza, spokój i brak pośpiechu. To unikalne chwile samotności z daleka od czegokolwiek.
Do Botswany pojechał fotografować zwierzęta w delcie Okavango. Z lądu, wody i powietrza. Bawoły, słonie, hipopotamy, stada antylop, żyraf, ale przede wszystkim przepiękne kolorowe ptaki. Fotografował je podczas podróży samochodem przez rezerwat Moremi. Robił zdjęcia podczas spływu mokoro. Ale w pamięci pozostanie przede wszystkim lot nad deltą Okavango.

Robert Gondek - podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Swahili. Prowadzi projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Strony internetowe autora pokazu: www.szczytyafryki.pl i www.facebook.pl/SzczytyAfryki 

 

javlist.net