Get Adobe Flash player

Historia pokazów na Wielkim Ekranie kinowym

2015-10-25 Na krańcach Europy - Iwona i Jurek Maronowscy

Osiem krajów, kilkadziesiąt wybranych miejsc, piękne zakątki Europy. Krajobrazy, zabytki i miejsca pełne wspomnień. Krańce naszego kontynentu, które są na tyle blisko, że można tam szybko i łatwo dotrzeć, a są zaskakująco różne i egzotyczne. Co łączy Andaluzję z Gruzją? Jak bardzo podobna jest Rumunia i Norwegia? Czy ciekawiej wędrować po górach Kaukazu, czy pływać po Wenecji?

Chorwacja w kwietniu to średnioweczne miasteczka jeszcze przed przyjazdem turystów, śniegi w górach oraz woda powodziowa w wodospadach. Gruzja w maju, to kobierce kwitnących kwiatów i jazda wynajętą Ładą Nivą po górskich bezdrożach z widokami na czterotysięczniki. Andaluzja w lipcu jest bardzo gorąca, ale nad Atlantykiem wiatr przynosi rześkie powietrze. Również w Sierra Morena i Sierra de Grazalema można się schować przed upałem albo zatańczyć flamenco. Przejażdżka koniem po piaszczystych uliczkach El Rocio jest niezapomnianą przygodą.

Bułgaria i Rumunia są na uboczu europejskich szlaków, a klasztory, jaskinie i góry wyglądaja jak jeszcze nie odkryte przez turystów. Zamki w Szwecji są zupełnie jakby przeniesione z Polski w czasie szweckiego potopu, tylko nigdy nie zniszczone. W głębi półwyspu Skandynawskiego znajdziemy dzikie jeziora i tajemnicze, drewniane miasto Roros. Norweski Fjordland, jeśli tylko pogoda pozwoli jest najpiękniejszym miejscem na świecie. Warto tu obchodzić 1-sze urodziny.

Wszystkie te miejsca zasługują na powrót i poszukiwanie przygód. Odkryjmy wspólnie atrakcje naszego kontynentu.

javlist.net